Služby

Jak pracuji?

Nejprve Vás čeká vstupní konzultace v délce 60 minut, kde společně pohovoříme o vašem tématu, který chcete řešit. Nabídnu Vám různé formy naší vzájemné spolupráce. Následně se společně dohodneme na vhodné formě práce, která bude šitá přímo na míru vašim potřebám. 


Níže jsou uvedené základní nástroje, se kterými pracuji: Koučink, různé terapeutické přístupy, mentální trénink. 

KOUČINK

Průvodce klienta

Koučování (koučink) je proces, podporující hledání individuálních řešení a rozvoj člověka v jím zvolené oblasti. Kouč není trenér ani poradce, ale hledá řešení společně s klientem. 

Termín pochází z anglického slovesa coach (trénovat, vést). Pochopení podstaty koučování ulehčuje i metafora kočího (v angl. coach) nebo dostavníku - jako prostředku, pomáhajícího dostat se důležité osobě pohodlným způsobem z místa, kde právě je, na místo, kde chce být. 

Koučování je nejúčinnější forma práce. Na rozdíl od ostatních způsobů práce s lidmi (jako je trénink, mentoring, poradenství atd.), směřuje přímo ke změně myšlení a postojů lidí. Dokáže tak rychle pomáhat v rozvoji člověka a zasadit hluboké a trvalé změny.

Koučinkem přijdete na vaše vlastní řešení - přemíra znalostí anebo i dovednosti nejsou vždy užitečné a spíše nás svazují. Ručím vám, že společně rozvineme kreativitu, najdeme nové nápady, možnosti a řešení.


Konkrétní témata, které lidé řeší nejčastěji formou koučování:

  • Vaše akceschopnost a produktivita kolísá a potřebujete ji nakopnout (protože když máte vedení a dozor, jde to mnohem rychleji dopředu)

  • Potřebujete se rychle a správně rozhodnout?

  • Co je váš skutečný a vykonstruovaný sen?

  • Ujasnit si, co chci ve svém životě?

  • Potřebujete konečně změnit nebo posunout se v práci?

  • Chcete udělat velké změny a bojíte se nebo nejste jisti?

  • Získat jiný úhel pohledu při řízení firmy

  • Otevřít mysl novým postupům, které by vás nenapadlo ani zkusit.


Jak probíhájí jednotlivé koučinky:

Koučink probíhá u mě v kanceláři, na procházce, v lese, kavárně nebo na dálku a skype, délka jednotlivých sezení je 60-90 minut dle dohody s klientem.

Nejprve se stanovuje cíl sezení - Kam chcete dojít? Co chcete vyřešit?

Někdy to může trvat jedno až dvě sezení, než se stanoví cíl. Může se stát ,že se cíl může změnit, protože si uvědomí, že jeho potřeba je jiná než s čím původně přišel. Tak už si člověk přichází na nová řešení.

Kouč není od toho, aby radil,ale aby byl průvodcem a pokládal správné otázky a prováděl klienta bezpečným prostorem. Doporučuji několik koučovacích sezení, které se konají v intervalu od intervalu 14 dní - 21 dní.

SLUŽBY


Principem by mělo být aby člověk pochopil, že všechno se dá změnit a že jen my jsme odpovědni za vlastní emoce. Není to o lidech kolem nás, ale v nás.


Např. štve mě manželka, řve po mně a mě to dělá nepříjemně

(např. V dětství jsem měl maminku, která byla nepříjemná a já se tomu neuměl postavit. Nyní mi má manželka hraje vnitřní nastavení "bloky", které mám v sobě zapsané. Dokud nezměním postoj - nevyřeším, bude stále hrát stejnou roli.)

Atd.


.

SEM PATŘÍ VÁŠ NADPIS

Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo nemo enim ipsam.

Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium totam rem aperiam eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi.

Ea commodi consequatur quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur vel illum qui dolorem eum fugiat quo voluptas nulla pariatur at vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque corrupti quos dolores et quas molestias excepturi sint occaecati cupiditate non.